Правила поведінки для учнів

Бібліотека

Бібліотека Новопечерської школи — це інформаційний центр. Колекція художньої, науково-популярної, довідкової літератури, періодичних видань нашої бібліотеки налічує декілька тисяч примірників.

Зручні комп’ютерні та принт-зони допомагають учням у виконанні навчальних завдань. Комп'ютери у бібліотеці під час уроків можна використовувати лише з навчальною метою та в супроводі вчителя.  

Місія бібліотеки — забезпечити навчальний процес всією необхідною літературою, створити затишну атмосферу для роботи учнів із книгою, заохотити до читання маленьких й дорослих читачів. Задля цього в бібліотеці проходять різні цікаві заходи, такі як Library day для учнів початкової школи, зустрічі з письменниками, квести, мовний клуб для старшокласників. Учні залюбки відвідують у бібліотеці заняття з іноземних мов, виконують домашні завдання та проводять свій вільний час.

Підручники та книги, які учень бере у бібліотеці, є власністю Школи, і їх необхідно повертати наприкінці навчального року.

Політика прогресивної дисципліни

Місія Новопечерської школи стверджує, що ми розвиваємо моральні та етичні духовні якості учня і почуття розуміння інших. Наша візія передбачає, що учні мають бути організованими, свідомими, турботливими та відповідальними, вони мають поважати права інших і робити свій внесок у загальне благо.

Маючи це на увазі, ми створили політику прогресивної дисципліни, яка відображає місію та візію Новопечерської школи.

У будь-якій великій групі людей конфлікт, природно, має місце. І нашою метою є навчити вирішувати конфлікти, використовуючи позитивні стратегії задля отримання виграшних результатів. Може статися, що деякі учні відчуватимуть труднощі в дотриманні вимог, встановлених у спільних інтересах.

Керівництво школи несе відповідальність за забезпечення дотримання правил поведінки для учнів, і повинно мати значну свободу дій для задоволення індивідуальних потреб учнів та здійснення судження в контексті конкретних обставин. Наслідки за недотримання очікуваної поведінки можуть відрізнятися в кожній окремій ситуації для кожного окремого учня.

У випадку легкої або незначної провини педагогічний склад Школи повинен допомагати учням усвідомити неправильність їхніх дій та використовувати такі ситуації, щоб навчити дітей знаходити альтернативні варіанти з позитивними результатами.

У разі некоректної поведінки дисциплінарні заходи повинні бути застосовані в рамках, які зміщують фокус з покарання на інший – коригувальний та співчутливий. Школа буде використовувати ряд заходів, орієнтованих на зміцнення позитивної поведінки і допомоги учням у визначенні правильного вибору.

Кодекс учнівської поведінки, правила та очікування переглядаються і посилюються на постійній основі викладачами, співробітниками та керівництвом через загальні збори, оголошення, відвідування класів директором і щодня вчителями в класі.

Поведінка під час уроків і перерв

Учні мають уважно працювати у класах під час уроків та не заважати іншим. Учні не можуть відмовлятися від виконання завдань, які ставить учитель. Для ефективності навчального процесу та для того, щоб його не переривати, учні мають протягом усього уроку перебувати в класі. Якщо з’являється нагальна потреба вийти, це можна зробити лише з дозволу вчителя.

Під час перерв учні мають поводитись обережно. Бігати на перервах не дозволяється, адже така поведінка може зашкодити учню або його оточенню. Також учні мають пересуватися правою частиною коридора або сходів.

Пропуск занять

Протягом відсутності у Школі учень може навчатися дистанційно за допомогою School Today.

Учень, який був відсутній у Школі з причини хвороби до 3 календарних днів може відвідувати Школу без надання довідки від лікаря. 
Учень, який був відсутній у школі з причин хвороби протягом 3 днів і більше має обов'язково надати відповідну довідку від лікаря з  рекомендаціями щодо навантаження на уроці фізичної культури з вказаним терміном.

Якщо учень неспроможний відвідувати школу в будь-який день через хворобу або за будь-яких інших причин з відома батьків, необхідно надати відповідну заяву від батьків перед початком навчального дня.

Зверніть, будь ласка, увагу на те, що навчальний процес не може бути цілковито індивідуальним. Для повноцінного навчального процесу ХХІ століття необхідно працювати в групі, вирішувати проблеми разом та співпрацювати. 

У разі пропусків 10 навчальних днів без поважної причини протягом навчального року розглядатиметься доцільність продовження навчання в Школі.

 

Пунктуальність

Пунктуальність — це важлива риса, яку ми виховуємо в наших учнях. Ми заохочуємо учнів не запізнюватися та розраховуємо на підтримку батьків. Відповідно до правил Школи, учні зобов’язані приходити на навчання та на уроки протягом дня вчасно.

Кожен учень має приходити до Школи не пізніше 8:50, а о 9:00 має бути в класі, повністю готовим до початку уроків. Під час перерв учні повинні впорядковувати свої справи, щоб приходити на уроки вчасно.

Шкільна форма

Шкільна форма — це невід’ємний елемент корпоративної культури учнів Новопечерської школи. До того ж, це ще й аспект виховання, який привчає учня до відповідальності та дотримання встановлених правил і стандартів.

Шкільна форма допомагає учням налаштуватися на навчання та зосередитись на заняттях, підтримує позитивну соціальну взаємодію серед учнів та виховує почуття гордості за свій навчальний заклад.

Кожен учень Новопечерської школи повинен приходити до школи одягненим у шкільну форму встановленого стандарту та залишатися в ній протягом навчального дня.

Ми видаємо учням без додаткової оплати базовий комплект шкільної форми: жакет, спідниця (для дівчат) або брюки (для хлопців), краватка, сорочка, поло та дві спортивні футболки.

Дрес-код Новопечерської школи 

У Новопечерській школі встановлений офіційно-діловий дрес-код. Дівчатам бажано дотримуватися його вимог у зачісці, макіяжі й манікюрі, а також прикрасах. Висота підборів не має перевищувати 5 см. Необхідно мати охайний вигляд.

Обов’язкові елементи шкільної форми:

 • У хлопців: сорочка біла або сіро-блакитна однотонна, фірмова краватка, брюки, піджак або фірмовий трикотаж;
 • У дівчат: блузка біла або сіро-блакитна однотонна, спідниця або брюки, нашийна хусточка, піджак або фірмовий трикотаж та на початку осені й наприкінці весни — фірмові гольфи.

У теплу погоду (на початку осені та наприкінці весни) дівчатам та хлопцям дозволено носити поло.

Якщо учень перебуває у Школі без шкільної форми, ми видаємо запасну, яку потрібно буде повернути за добу в тому ж стані.

Спортивна форма

Учні Новопечерської школи під час уроків фізичної культури мають дотримуватись наступного стандарту спортивної форми:

 • Спортивна брендована футболка або футболка іншого бренду сірого кольору є обов'язковим елементом спортивної форми. 
 • ​Спортивний костюм (шорти або брюки та реглан) має бути сірого кольору.
 • За бажанням ви можете придбати фірмовий реглан.  

Мінімальний набір предметів для уроків з плавання:

 • купальний костюм
 • шапочка
 • капці
 • рушник
 • мочалка
 • гребінець (для дівчат з довгим волоссям)
 • окуляри (бажано)

Для занять на спортивних гуртках дитині може знадобитися додаткове знаряддя, наприклад, для катання на роликах:

 • ролики
 • захист на коліна та лікті
 • шолом

Додаткові елементи шкільної форми

Додаткові екземпляри базових елементів та додаткові елементи шкільної форми можна замовити через рецепцію.

Не дозволено приносити до школи

Не дозволено приносити до Школи небезпечні речі: піротехнічні вироби, спортивне знаряддя, шкідливі речовини, напої та продукти харчування не для особистого вживання.

Заборонено накопичення та спільне використання хімічних несертифікованих речовин, які (особливо в концентрованому вигляді) можуть бути небезпечними для оточуючих. Це стосується також слаймів та лизунів.

На території школи заборонені будь-які фінансові операції між учнями. Виключення складають шкільні економічні та благодійні проекти.

До Школи не дозволено приносити шкідливу їжу, а також напої. Школа є зоною здорового харчування: ми турбуємось про здоров'я дітей, і хочемо бути певні, що наші учні їдять збалансовану та корисну їжу.

Спортивне знаряддя (ролики, скейти, тощо) не можна використовувати на території Школи. Вони мають знаходитись замкненими у особистій шафці учня.

Учням не дозволено замовляти доставку на адресу Школи та приводити тварин.

Персональні гаджети

Учні несуть відповідальність за зберігання власних мобільних телефонів та інших персональних гаджетів. Їх потрібно вимкнути, сховати  та не користуватися ними протягом шкільного дня з 9:00 до 18:00.

Якщо будь-яка особа з персоналу школи бачить порушення вказаного правила, на вимогу такої особи дитина має здати телефон на зберігання адміністратору рецепції до закінчення навчального дня.

Усі необхідні дзвінки дитина може здійснити з телефону на рецепції, в будь-який час протягом дня. А також учень може скористатися власним телефоном біля рецепції, з дозволу та в присутності адміністратора.

Запрошуємо дорослих, що знаходяться на території Школи, показувати учням приклад.

Матеріальна відповідальність

Батьки матеріально відповідальні за пошкодження шкільного майна дитиною.

Учні відповідають за збереження свого майна. Якщо учень загубив щось зі своїх речей, навіть цінних, Школа не несе відповідальності, але часто речі знаходяться, і в такому випадку їх можна забрати в скринях в холі, а цінні речі — у співробітників служби безпеки.

Порушення

Вступаючи до Новопечерської школи, учні та батьки погоджуються виконувати її правила та підтверджують розуміння їх важливості. І діти, і дорослі є відповідальними за їх (не)виконання.

Незначні порушення

Незначні порушення — це ті, які не несуть небезпеки для життя і здоров’я, але негативно впливають на атмосферу в класі: порушення шкільних правил, знущання, дражнення, приниження, глузування, ненормативна лексика, жбурляння предметами, грубість, агресивна поведінка, неповага, обман, фальсифікація, плагіат, зухвала поведінка, опір педагогам, нецільове використання електроніки, комп’ютерів, Інтернет, публічний показ прихильності, зневага учнівських обов’язків, недотримання правил безпеки.

Можливі наслідки незначних порушень

 • Навчання відповідальності за свої дії.
 • Навчання альтернативному вибору, який матиме позитивні результати.
 • Написання пояснювальної записки (Think paper).
 • Витримка часу (тайм-аут).
 • Виховна розмова з класним учителем.
 • Написання листа вибачення.
 • Перерозподіл привілеїв.
 • Затримання після занять.
 • Спілкування з батьками по телефону, листуванням або персональна зустріч.
 • Консультація шкільного психолога.
 • Видалення з класу (під наглядом дорослих).
 • Зустріч учня з директором.

Значні порушення

До таких відносяться: залякування (у тому числі в інтернеті), загроза інформаційній безпеці Школи та її інформаційно-комунікаційній системі, загроза фізичним насильством, заподіяння шкоди іншим у результаті бійки, дискримінація, расизм, сексизм, загроза насильства сексуального характеру, куріння, наявність або вживання алкоголю або наркотиків, крадіжки, грабунки, вимагання, вандалізм, загроза заподіяння шкоди, володіння порнографічними матеріалами, володіння зброєю або копією зброї та інші серйозні порушення.

Можливі наслідки значних правопорушень

 • Негайна персональна зустріч із батьками.
 • Укладання з учнем поведінкового контракту.
 • Відшкодування збитку шкільного майна.
 • Відрахування учня з Новопечерської школи на постійній основі.
 • Передача справи на розгляд відповідних органів влади (поліція, прокуратура).