Blended Program

Новопечерська школа стала першою школою в Україні, що отримала ліцензію на викладання українсько-манітобської інтегрованої програми (Blended Program).

Про програму. Програма розрахована на 4 роки (з 8 до 11 класу), включає обов'язкові предмети української та манітобської програм, а також базові предмети, необхідні для вступу до закладів вищої освіти. Кредити (оцінки) диплому Manitoba High School Diploma зараховуються іноземними закладами вищої освіти без додаткових підтверджень.

Новопечерська школа пропонує обидва компоненти програми (український та манітобський) для своїх учнів 8-11 класів, а також окремо манітобський компонент для учнів інших шкіл, які навчаються на екстернатурі.

Такі інтегровані програми Департамент освіти Манітоби (Канада) впроваджує по всьому світі спільно з локальними міністерствами освіти саме для учнів старшої школи. Сформована культурна та національна ідентичність дитини у цьому віці достатньо стійка для того, щоб почати засвоювати контент канадського середовища, не втрачаючи рідного.

Ірена Корбабіч-Путко, директорка школи, керівниця 2 року Blended Program: "Від року заснування ми працюємо  над створенням програми, яка б інтегрувала дітей до загальносвітової освітньої системи та підготувала до того, щоб бути громадянами світу — людьми з глобальним мисленням. Для цього важливо отримати освіту, що відповідає світовим стандартам, але, щоб зберегти ідентичність, не забувати про своє українське серце”.

Роберт Бенд, керівник 1 року Blended Program у Новопечерській школі: “Програма допомагає учням підготуватись до вступу до університету й фокусується на двох аспектах. Перший — це академічна підготовка, а другий — відповідальність, необхідна для навчання в університеті. Ми допомагаємо учням навчитися керувати власною мотивацією, оскільки коли вони підуть до університету далеко від дому, там не буде ані мами, ані тата, ніхто не перевірятиме їхнє домашнє завдання, йдуть вони на вечірку чи на навчання. Вони мають робити це самостійно, і це найскладніше. Багато учнів не можуть впоратись із навчанням вже на першому курсі: не тому, що вони нерозумні, а тому, що не можуть дати ради своїй свободі”.

Зоя Литвин, голова ГС Освіторія, засновниця Новопечерської школи: "Я дуже пишаюся, що Новопечерська — перша і поки що єдина школа, яка не є міжнародною, навчає за українською програмою, але має можливість надавати і канадійський (прим. манітобський) диплом. Ми наважились на це, оскільки для нас дуже важливо, щоб наші діти могли отримати сучасні знання, були гарними спеціалістами та прекрасними людьми, щоб вони могли реалізувати себе завдяки інструментам і навичкам, які ми закладаємо в них у школі.

Але ми помітили, що велика кількість українських студентів обирає освіту за кордоном через вищу якість, а іноді і доступність, особливо у деяких сферах, таких як управлінська освіта, медицина або наука. Проте вступ до закордонного закладу вищої освіти не такий легкий, і ми б хотіли полегшити життя нашим студентам, щоб вони одразу мали диплом, який котирується в усіх престижних закладах. Канадійський диплом ідеально підходить для цього. Таким чином, наші учні можуть стати прекрасними спеціалістами, повертатися назад з сучаснішими знаннями та підходами й розвивати українську економіку.

Часті запитання

Як долучитись до Програми?

• учень має написати мотиваційний лист щодо важливості вивчення програми, а також пройти вступні випробування;
  • академічний рівень знань має бути не нижчий 8 балів (65% знань з ключових предметів);
  • англійська мова має бути оцінена не нижче 10 балів.

Чи можна навчатися за канадською програмою, якщо я не учень Новопечерської школи?

Так, можна. Про такий вступ ми оголошуємо додатково, якщо в нас є вільні місця. Обов'язковою умовою для учнів інших шкіл є навчання за українською програмою на екстернатурі.

Якою мовою навчаються діти?

Всі уроки за предметами канадської програми проводяться винятково англійською мовою.

Де приймається канадський диплом?

В Канаді, Австралії, Великобританії, Ірландії, Франції, Іспанії, Нідерландах, Філіппінах, Гонконгу, Японії, США. В конкретному навчальному закладі потрібно уточнювати вимоги, за якими приймають документи. В абітурієнтів, для яких англійська мова не є рідною, деякі навчальні заклади можуть запитати щодо результатів тестів IELTS або TOEFL.

Як ми обираємо вчителів для Blended Program?

Вчителі обираються за критеріями кваліфікації згідно з вимогами канадської системи. Всі вчителі, які викладають предмети канадської програми Новопечерської школи, мають вищу університетську освіту та міжнародний учительський диплом.

Як оцінюють знання на Blended Program?

Оцінювання відбувається за двома принципами: за знаннями та вміннями, а також за їхнім практичним застосуванням в конкретних випадках.

Які предмети вивчаються за канадською програмою?

Приклади предметів: English Language Arts, Canada in the Contemporary World, Reading and Thinking, Health, Physical Education, Career Development.

Радо вітатимемо вас на Програмі та в родині Новопечерської!