Європейський діалог

Новопечерська школа долучилася до міжнародного проекту "Європейський діалог". Це - спілкування культур та освітніх систем, мовна практика, робота в інтернаціональних групах, спільні учнівські проекти, екскурсії та походи, обмін досвідом і розширення світоглядних горизонтів.

Учнівський обмін відбувається між трьома школами-побратимами:
1. Новопечерська школа;
2. KGS Tarmstedt Schule, м. Бремен, Німеччина;
3. Niepubliczna Szkola Podstawowa i Gymnazjum, м. Гданськ, Польща.

Жовтень 2014: візит представників Новопечерської школи (Валерії Ареф'євої та Ірени Корбабіч-Путко) до Польщі

Під час візиту наші колеги ознайомились із особливостями викладання предметів у початковій школі, проектною методикою, відвідали уроки іноземних мов у старшій школі, провели заняття в парі з викладачами англійської мови.

Грудень 2014: візит учнів Новопечерської школи до Німеччини

Учні разом із однолітками з Німеччини створили проект «Дві країни – дві культури» і взяли участь у практичному семінарі з культурної толерантності.

Лютий 2015: візит представників із Польщі до Новопечерської школи

Польські освітяни вівдвідали Новопечерську школу та ознайомилися з нашою системою освіти й інноваціями, які ми впроваджуємо.

Квітень 2015: візит учнів Новопечерської школи до Польщі

Учні взяли участь у «Національному вечорі», де презентували українську культуру й традиції; у театральному й мистецькому майстер-класах, де проявили свої таланти; у семінарі «Подолання стереотипів», який допоміг краще зрозуміти представників інших культур; а також у волонтерській діяльності. Однією з найцікавіших активностей виявилися історичні дебати, під час яких учні з різних країн спілкувалися про своє бачення майбутнього Європи. Усі погодилися з тим, що однією з найважливіших цінностей є рівноправ’я та єдність європейців.