Що почитати? Осінні рекомендації Новопечерської бібліотеки

Які книжки потішать вас у холодну пору

Осінні вечори створені для затишку з книжечкою! Ковдра, чайочок і улюблений автор — найкраща компанія, яка порятує від сезонної меланхолії.

А щоб вам було простіше знайти собі книжкових друзів, пані Каріна, бібліотекарка Новопечерської школи, склала рекомендаційний список літератури для дітей та дорослих.

Література для дітей і підлітків

• Уляна Чуба «Мед і Паштет — фантастичні вітрогони»
  • Джулія Дональдсон «В’юрчик. Рибун-балакун»
  • Бенджі Девіс «Острів мого дідуся»
  • Бодо Шефер «Пес Мані про Money. Безмежні можливості грошей»
  • Бодо Шефер «Пес Мані про Money. Гуска, яка приносить багатство»
  • Бодо Шефер «Пес Мані про Money. У світі грошей. Перші відкриття»

(Автором серії пізнавальних коміксів «Пес Мані про Money» є всесвітньо відомий фінансовий консультант, письменник і мільйонер Бодо Шефер. Досвідчений бізнес-тренер розкриває юним читачам секрети поведінки й психології справжніх багатіїв. Героями цих надзвичайних книжок є 12-річна дівчинка Кіра та її вірний пес Мані, який уміє говорити. Дотримуючись настанов мудрого собаки, діти разом із Кірою зможуть досягти успіху, набути впевненості в собі, закласти основи майбутнього достатку, подолати всі перешкоди на шляху до мрії, навчитися розподіляти доходи й планувати витрати).

• Роальд Дал «Фантастичний містер Лис»
  • Джеймі Томсон «Темний Лорд. Юнацькі роки»
  • Девід Едмондс, Берті Фрейзер «Робот під прикриттям. Мій перший рік серед людей»
  • Рейчел Рене Рассел «Щоденник Ніккі». Книга 1. Не таке вже й казкове життя.
  • Трейсі Уест «Гравіті Фолз. Крок до пригод»
  • Кетті Кей, Клер Шипман «Код Упевненості для дівчат. Досвід реальних дівчат, які дали волю впевненості та зробили щось дивовижне»
  • Скотт Макклауд «Створити комікс. Як розповідати історії в коміксах, манзі та графічних романах»

(Закінчуючи трилогію авторитетних книг про теорію коміксу, в своїй роботі «Створення коміксу» Скотт Макклауд сфокусувався на аналізі цієї форми мистецтва як такої, досліджуючи процес створення коміксу від широких принципів до найдрібніших деталей (наприклад, як підкреслити лицьові м'язи персонажа, щоб надати йому емоцію відрази, а не подиву). Все це він робить у своєму неповторному стилі, через образ свого карикатурного оповідача, змішуючи безпристрасний гумор і чіткі інструкції. Макклауд на прикладах показує читачеві як майстерно передати людський стан за допомогою слів і зображень. Ця книга-підручник вийшла настільки легкою і корисною одночасно, що буде цікава як завзятим любителям коміксів, так і людям, поки ще далеким від цієї, колись недооціненої форми мистецтва. Скотт Макклауд зруйнував стіну між високою і низькими культурами, випустивши в 1993 році «Розуміння коміксу», найважливішу роботу про комікси, в якій пов'язав цю середу з такими разообразнимі областями, як теорія медіа, кінокритика і веб-дизайн. У своїй наступній книзі «Переосмислення коміксу» Макклауд продовжив розвивати свою думку, позначивши 12 революцій в тому, як комікси створюються, читаються і сприймаються).

Література для вчителів і батьків

• Дарка Озерна «Бути окей. Що важливо знати про психічне здоров’я»
  • Людмила Петрановська «Якщо з дитиною складно»
  • Маршалл Розенберг «Ненасильницьке спілкування. Мова життя»